Zmiana lita na prawym jajniku

Mam pytanie. Dziś ginekolog wykrył u mnie zmianę litą prawego jajnika... Od 20 listopada nie mam miesiączki (bo odstawiłam antykoncepcję we wrześniu). Czy to może być powód zmiany? Około 8 lat temu miałam już torbiel... Proszę o pomoc. patrycja.j@op.pl

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Zmiany dotyczące jajnika nie stanowią tematyki związanej z naszym portalem, niemniej - obraz zmiany litej może odpowiadać również tzw. gęstej torbieli. Torbiele jajników są zazwyczaj wynikiem zaburzeń hormonalnych. Proszę być w kontakcie ze swoim ginekologiem, który w razie konieczności zaleci dodatkowe badania i leczenie.

Pozdrawiam serdecznie