Zmiana tabletek antykoncepcyjnych i uniknięcie nawrotu trądziku

Myślę nad zmianą antykoncepcji. Pigułki Diane 35 przyjmuje już 1 i pół roku. Mam 20 lat. Chciałabym zmienić pigułki na coś, o czym nie musialabym codziennie pamiętać, jednak boję się nawrotu trądziku. Co byłoby dla mnie odpowiednie?

Istnieją różne możliwości ale jeżeli zależy Pani na korzystnym wpływie na skórę to tylko tabletki antykoncepcyjne mają takie działanie. Zmiana rodzaju antykoncepcji może wiązać się z nasileniem zmian skórnych.