Zsunięcie prezerwatywy podczas stosunku oraz plamienia i ból podbrzusza

Witam, 30.11. kochałam się z mężem, po stosunku gdy z niego zeszłam, zauważyłam że prezerwatywa wisi mi między nogami.. był to 19 d. cyklu, cykle mam bardzo nieregularne od 28 do 34 dni. wczoraj tj. 9.12. w śluzu zauważyłam czerwone skrzepy.dziś 10.12. mam plamienie(ciemne brązowe, jasne czerwone, i znów jakby skrzepy) i ból podbrzusza, zrobiłam test wyszedł negatywny, czy mogę byc w ciąży?Czy plamienie i ból podbrzusza jak na miesiączkę to objaw implantacji zarodka? z gory dziękuję za odp

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Zarówno krwawienie jak i ból podbrzusza to najpewniej objawy fizjologicznej, rozpoczynającej się miesiączki. Ryzyko ciąży jest bardzo niskie - nie ma powodów do niepokoju.