Adenoma tubulare cum dysplasia gradus levioris Excisio complet w wyniku badania histopatologicznego

Dziś otrzymałem wynik kolonoskopii a właściwie badania histopatalogicznego 1. Kątnica 2.Polip Adenoma tubulare cum dysplasia gradus levioris Excisio complet Prosiłbym o przetłumaczenie i sprecyzowanie jeśli to możliwe a)Czy wycięcie gruczolaka załatwia problem b)Czy trzeba stosowac leczenie zapobiegawcze 3)Polipy przysadziste wyciete dwa o wymiarac 3 mm kleszczykami Dziękuję

Piotr Pilarski

Polip został usunięty w całości. Możliwe, że za kilka lat konieczne będzie powtórzenie badania. Powinien Pan pozostać pod opieką poradni gastroenterologicznej.

Pozdrawiam.