Analiza wymiarów ciała u 18-latka

Mam 18 lat. Przy wzroście 164 cm ważę 64 kg. Ile powinnam schudnąć? Moje wymiary to: brzuch (na wysokości pępka) 92 cm, biodra (w najszerszym miejscu) 101 cm, talia 73cm, udo 61cm. Jakiego rodzaju ćwiczenia byłyby dla mnie najlepsze żeby uzyskać zgrabną sylwetkę?

Witam Panią,
W tym momencie Pani BMI (współczynnik prawidłowej masy ciała powstały przez podzielenie masy ciała podanej w kilogramach przez kwadrat wysokości podanej w metrach) wynosi 23,8, co wskazuje na wagę zdrową. Jest to co prawda górna granica jednak nie powinna Pani drastycznie sie odchudzać a zadbać o dobre nawyki żywieniowe i aktywność fizyczną.
Posiłki powinny być spożywane regularnie (5 posiłków dziennie w odstępach ok. 3h), bez dodatkowego dojadania pomiędzy wyznaczonymi godzinami.
Dzień należy zaczynać od pełnowartościowego śniadania. W ten sposób od rana pobudzamy swój organizm do działania, przyspieszamy przemianę materii i każdy kolejny posiłek będzie lepiej trawiony. Ostatni posiłek należy spożywać ok. 3h przed snem. Powinna Pani również pić od 1,5 do 2 litrów wody dziennie, najlepiej pomiędzy posiłkami, aby zapewnić wystarczającą ilość płynów w organizmie. Należy unikać potraw smażonych i tłustych oraz żywności typu fast food. Można dowolnie stosować przyprawy i zioła aromatyczne ale ograniczać sól.
Jeżeli chodzi o ćwiczenia fizyczne to stanowią one 30% sukcesu w walce o wymarzoną sylwetkę. Ważne aby aktywność była systematyczna i sprawiała Pani przyjemność. Może Pani skorzystać z pomocy trenera fitness, siłowni lub ćwiczyć w domu. W Internecie znajdzie Pani bardzo wiele zestawów treningowych. Musi Pani dostosować je do własnych możliwości. Powinna Pani zwracać uwagę na prawidłową technikę ćwiczeń aby nie obciążać stawów czy odcinka krzyżowo-lędźwiowego. Osobiście mogę polecić zestawy: Mel B, FitnessBlender, Zuzka light, Odchudzanie bez kitów, Be Fit Woman, Fitappy, XHitDaily, Tiffany Rothe.
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety dostosowanej do Pani dziennego zapotrzebowania oraz stylu życia zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Zawsze ruch jest dobry dla sylwetki i jeżeli nie ma Pani konkretnych miejsc, z których chciałaby Pani zrzucić trochę kg to proponuję ćwiczenia na całe ciało. Wg wskaźnika BMI Pani waga jest prawidłowa.

Witam, najbardzeij niepokojący jest u Pani obwód brzucha na wysokości pępka. Nieprawidłowość może wynikać ze złych nawyków żywieniowych, które mogły przyczynić się do do odkładania tkanki tłuszczowej w obszarze brzucha, być może również do problemów z wypróżnieniami i wzdęciami. Proszę głównie skupić się na wprowadzeniu zdrowej i dobrze zbilansowanej diety. Żywienie należy do czynników, które w około 70 % wpływa na to jak wygladamy. Aktywność fizyczna jest dodatkiem do diety przyspieszajacym przemianę materii, ułatwiającym odchudzanie oraz kształtującym sylwetkę. Moi pacjenci uzyskują bardzo dobre wyniki bez aktywności fizycznej stosując jedynie opracowaną przeze mnie dietę. Przy tym tracą tkankę tłuszczową brzuszną. Aktywność wprowadzają nawet po 2-3 tygodniach, wtedy uwzględniam w ich diecie dodatkowe kalorie potrzebne do spalenia podczas ćwiczeń.
Życzę powodzenia w zdrowym odchudzaniu.

Jeżeli byłaby Pani zainteresowana dietą, to mam w swojej ofercie usługę on-line. Zapraszam na stronę po więcej informacji https://zdrowadieta.szczecin.pl/oferta/jadlospis-on-line/

Dzień dobry!

Wyeliminowanie błędów żywieniowych oraz ustalenie indywidualnych wskazówek żywieniowych wymaga zebrania dokładnego wywiadu. Zachęcam do bezpośredniej konsultacji z dietetykiem.

Zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska