Anemia z niedoboru żelaza i zmęczenie

Witam.Mam 19lat,162cm wzrostu,48kg. Wykryto u mnie anemie z niedoboru zelaza.Jak radzic sobie z ciaglym zmeczeniem,uczuciem ciaglego zimna,oslabiniem,sennoscia. Nie potrafie sobie z tym poradzic. W tym roku pisze egzamin bo koncze ostatnia klasa. Na lekcjach nie potrafie sie skupic,jestem rozkojarzona,wszystko mnie drazni. Czy lykanie zelaza cos zmieni.?To wszystko juz strasznie mnie meczy. Te ciagle oslabniecia,mdlosci do tego.

Dzień dobry,

Wymienione przez Panią objawy wynikają oczywiście z anemii. Przyjmowanie preparatów żelaza na pewno sprawi, że poczuje się Pani znacznie lepiej (poprawa oczywiście nie nastąpi wraz z połknięciem pierwszej tabletki :) Proszę jednak udać się wcześniej do lekarza, bo koniecznie trzeba ustalić jaka jest przyczyna anemii, czy wynika ona tylko z niewłaściwej diety, czy może u jej podłoża leży jakiś inny proces chorobowy.
Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz