Asymetria splotów naczyniówkowych i wynik USG w 15. tygodniu ciąży

Witam.Jestem w16tyg.ciąży to druga ciąża mam28lat.Moj ginekolog zaproponowal badania prenatalne.W usg wyszła asymertia splotów naczyniówkowych test z krwi w porządku.Kolejne badanie usg w15tyg.wykazało: "w centralnej czesci glowki bardziej po stronie lewej obszar o nieregularnych zarysach i wymiarach15x9mm odpychajacy i uciskajacy splot naczyn.lewy,obraz moze odpowiadac torbieli srodmozgowia"czy to oznacza ze moje dziecko jest chore?jakie moga byc konsekwencje?nikt mi nie odpowiada na pytania:(

Aleksander Ropielewski

Może aczkolwiek nie musi wiązać się to z zaburzeniami funkcji układu nerwowego po porodzie. Nie można tego stwierdzić obecnie jednoznacznie i należy bacznie monitorować sytuację i rozważyć pogłębienie diagnistyki pod kątem wad ośrodkowego układu nerwowego.