Atak nerwicy, drżenie ciała, płaczliwość a stosowanie leków

Witam! Proszę o szybką odpowiedź. Mam od paru dni atak nerwicy, trzęse się, mam globus, rycze bez powodu, wszystko mnie boli. Moje pytanie brzmi: czy mogę wziąć xanax 50mg? Biorę dziennie asertin od wczoraj, wczoraj zazylam tez pramolan i hydroksyzyne. Boję się, że to by było za dużo w tak krótkim czasie. Jest trochę lepiej ale myślę że z xanax mogłoby być jeszcze lepiej. Bardzo dziękuję za odpowiedzi.

Proszę koniecznie skonsultować się z lekarzem psychiatrą, który pomoże dokładnie ułożyć farmakologiczny plan leczenia i podawania leków doraźnie. Dodatkowo należy zgłosić się na psychoterapię, gdyż pomaga ona poradzić sobie z emocjonalnymi przyczynami nerwicy ( w przeciwieństwie do leków które mają wpływ tylko na jej objawy).

Witam,

Wskazana jest w Pani sytuacji konsultacja u lekarza psychiatry w celu ustawienia optymalnej dawki leku, przyjmowanie leków bez uzgodnienia z lekarzem, może mieć bardzo negatywne skutki.Sugerowałabym również konsultację u psychoterapeuty.

Podawanie leków powinno być zawsze konsultowane z lekarzem prowadzącym - dlatego proszę się z nim skonsultować zanim weźmie medykamenty na własną rękę. Poza tym polecam także podjąć psychoterapię, bo dzięki niej znajduje się źródło problemu i je przepracowuje (dzięki czemu efekty są długotrwałe), a nie jak w wypadku farmakoterapii - oddziałuje jedynie na objawy doraźne. Pozdrawiam.