Badania krwi po chorobie Szunleya Henoha

Witam mój syn w ubiegłym roku przeszedł chorobę Szunleya Henoha, obecnie ma skończone 4 lata. Proszę o interpretacje wyników. WBC 6,7, RBC 4,97, HGB - 12,6, HCT - 36,7, MCV - 73,8 MCH - 25,4 MCHC - 34,3 RDW - 13,2 PTL - 328, MPV - 7,2 PCT - 0.237 OPDW 8,4 Limfocyty - 30,1% Monocyty - 6,7% Neurofilie - 55,1% Eo 7,3% OB - 8 ASO - miano - 162 APTT - 33

ponad rok temu

Witam serdecznie,

Aby móc poprawnie zinterpretować wyniki badań, należałoby ocenić najpierw stan zdrowia dziecka - zbadać dziecko, zebrać wywiad dotyczący jego dolegliwości itp. Wyniki mieszczą się w granicach normy - jedynie poziom ASO jest lekko podwyższony, ale w przypadku ASO należy obserwować, jak zmienia się poziom w kolejnych badaniach i wtedy wyciągać odpowiednie wnioski. Proponuję zatem wizytę u lekarza pediatry. Należy pamiętać o tym, że dzieci po przebytej chorobie Schonleina-Henocha powinny pozostawać w kontroli nefrologicznej z uwagi na ewentualne powikłania nerkowe.

Pozdrawiam.