Badania pod kątem zabiegu laserowego udrażniania kanału łzowego u dziecka

Witam, w załączeniu przesyłam wyniki badań mojej rocznej córeczki. Wiki miała zrobione badania pod kątem zabiegu laserowego udrażniania kanału łzowego (w dniu 11.08.2012r.) któremu będzie towarzyszyć narkoza całkowita. W wynikach Wiki zaniepokoiły mnie dwie pozycje NEU% oraz LYM%. Bardzo proszę o wnikliwą interpretację tych wyników? Pozdrawiam Mariola G.

KOBIETA, 1 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie! Wyniki badań są w normie. U dzieci do 7 roku życia w rozmazie istnieje fizjologiczna przewaga limfocytów (odwrotnie niż u dorosłych). Ponieważ normy podane na wyniku dotyczą osób dorosłych, wyniki te zostały zaznaczone jako nieprawidłowe. Tak więc nie ma powodów do niepokoju. Wartości hemoglobiny są bardzo dobre jak na te grupę wiekową, co oznacza, że dziecko jest ogólnie zdrowe i nie ma niedoborów składników odżywczych, zwłaszcza żelaza i witamin. Pozdrawiam serdecznie