Kobieta , 34 lata Witam.Mam 33 lata i tydzień temu robiłam badania krwi. Moje wyniki:WBC-4,5 LYM-44,8 MID-11,7 GRA-43,5 RBC-4,78 HGB-12,3 HCT-36,3 MCV-76 MCH-25,7 MCHC-33,9 RDW-14,0 PLT-270 MPV-9,5 OB-9. W związku tym pytanie czy powinnam udać się do lekarza ponieważ niektóre parametry mam zaniżone, czy też zmienić nawyki żwieniowe? Dziękuję.
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Dr Jolanta Nagadowska 60
Dr Jolanta Nagadowska Internista, Poznań 60 poziom zaufania
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Jedno i drugie. Wynik wskazuje na niedobór żelaza, prawdopodobnie nie wywołany stanem zapalnym, lecz utratą krwi (obfite miesiączki, krwawienia w obrębie przewodu pokarmowego itp.). Konieczne poszukanie przyczyny i leczenie; prawdopodobnie funkcjonuje Pani trochę "na pół gwizdka". Poprawa parametrów czerwonokrwinkowych doda Pani dużo energii.

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników:

Artykuły na ten temat
Badania

Stężenie glukozy we krwi - cukrzyca, badanie, glukometr

Stężenie glukozy we krwi - cukrzyca, badanie, glukometr

Stężenie glukozy we krwi to ważny wskaźnik wykorzystywany w profilaktyce w kierunku cukrzycy, w jej rozpoznawaniu. Poprzez badanie stężenia glukozy we krwi odbywa się również kontrola cukrzycy. Stężenie glukozy we krwi wykonywane jest w stanach hipoglikemii,...

Badania

Badanie krwi w ocenie czynności nerek

Zaburzenia czynności nerek mają swoje odzwierciedlenie w wynikach badań laboratoryjnych - badań moczu, ale także analiz krwi. Choroby nerek wiążą się nie tylko z upośledzonym wydalaniem wody i produktów przemiany materii z naszego organizmu. Odbijają...