Badanie krwi u 33-latki

Witam.Mam 33 lata i tydzień temu robiłam badania krwi. Moje wyniki:WBC-4,5 LYM-44,8 MID-11,7 GRA-43,5 RBC-4,78 HGB-12,3 HCT-36,3 MCV-76 MCH-25,7 MCHC-33,9 RDW-14,0 PLT-270 MPV-9,5 OB-9. W związku tym pytanie czy powinnam udać się do lekarza ponieważ niektóre parametry mam zaniżone, czy też zmienić nawyki żwieniowe? Dziękuję.

Jedno i drugie. Wynik wskazuje na niedobór żelaza, prawdopodobnie nie wywołany stanem zapalnym, lecz utratą krwi (obfite miesiączki, krwawienia w obrębie przewodu pokarmowego itp.). Konieczne poszukanie przyczyny i leczenie; prawdopodobnie funkcjonuje Pani trochę "na pół gwizdka". Poprawa parametrów czerwonokrwinkowych doda Pani dużo energii.