Bardzo nieregularne miesiączki a możliwość menopauzy

Witam, Mam 20 lat mam bardzo nie regularne miesiączki, w 2015r miałam pierwszą miesiączkę dopiero w marcu a poprzednia 29.12.2014r więc daje to 73dni miedzy jedna a druga miesiaczka. W 2015r miałam miesiączkę tylko 6razy i byly one dość obfite a ostatnia to tak tylko pare kropel na caly dzień... Czy to możliwe zebym juz przekwitala? Lekarze ginekolodzy nie chca mnie wyslac na rzadne badania hormonalne ani nic. Tylko próbują mi wcisnąć tabletki anty. Jakie sa szanse ze juz przestaje jajeczkowac?

Dzień dobry!

Zaburzenia miesiączkowania mogą mieć różne przyczyny, przedwczesna menopauza jest tylko jednym z nich i zdecydowanie nie ma powodu rozważać jej jako najbardziej prawdopodobnej.
Konieczne jest kontynuowanie pełnej diagnostyki ginekologicznej i endokrynologicznej. Nie jest możliwe odgadnąć przyczyn Pani dolegliwości i zaplanować leczenie jedynie za pośrednictwem kontaktu internetowego.
Zachęcam do poszukiwania lekarza, który wzbudzi Pani zaufanie i zdecyduje się na kompetentne prowadzenia diagnostyki i leczenia. Proszę jednak wziąć pod uwagę, że jednym z tych sposobów leczenia jest właśnie regulacja cyklu z wykorzystaniem tzw. tabletek antykoncepcyjnych.

Pozdrawiam!