Bezpodstawne osądzanie 26-letniej osoby

Opinia innych osób jest dla mnie ważna, choc racjonalnie wiem ze nie ma to wpływu na moje życie i to kim jestem. Ostatnio dowiedziałam się, że bliskie mi osoby oczerniają mnie bezpodstawnie. Od tamtej pory nie potrafię myśleć o niczym innym, popadam w paranoje, czuje bol klatki piersiowej, drzenie ciala. Wczesniej juz od dawna miałam obniżony nastrój, odczuwałam lek, mam problemy ze snem. Teraz jest o wiele gorzej. Trudno mi radzić sobie z własnymi emocjami

Witam,
z Pani opisu wynika, że obawy przed oceną innych osób negatywnie wpływają na Pani samopoczucie, a okresowo sprzyjają pojawianiu dodatkowych objawów tj. ból w klatce piersiowej, czy drżenie ciała. Z tego względu opisywane objawy warto byłoby poddać konsultacji. W tym celu zachęcam Panią do rozważenia możliwości skorzystania z wizyty u psychoterapeuty lub lekarza psychiatry. Specjalista, po zebranym wywiadzie, będzie mógł wnioskować o możliwych przyczynach opisywanych doświadczeń, pozwoli mu to również na zaproponowanie stosownego wsparcia, leczenia
Pozdrawiam
Agnieszka Nowogrodzka
http://poznacsiebie.pl

Witam,

czy rozważała Pani rozmowę z bliskimi osobami, o których dowiedziała się Pani, że ją oczerniają? Być może wyjaśnienie sytuacji byłoby pomocne? Czasami relacje różnych świadków różnią się od tego, co miało miejsce w rzeczywistości. Jeśli są to osoby, na których Pani zależy, z pewnością nie jest tak bez powodu – warto to wyjaśnić, oczyścić atmosferę, dowiedzieć się ‘na czym Pani stoi’.
Wygląda na to, że Pani ciało reaguje w ten sposób na doświadczany stres. Zachęcam do konsultacji z psychologiem, który pomoże Pani określić pracę nad rozwiązaniem problemu – zarówno opanowania nerwów, jak i poradzenie sobie z obniżonym nastrojem.

Pozdrawiam
Elwira Chruściel