Ból brzucha i plamienie po czyszczeniu szyjki macicy

witam,w poniedziałek rano miałam czyszczoną szyjkę macicy,celem pobrania materiału do badania histopatologicznego ,ponieważ mam mięśniaka -8cmi lekarz powiedział że takie badanie jest konieczne...utrzymuje mi sie ból brzucha oraz plamienie..chciałabym zapytać czy jest to normalne..dziekuje i pozdrawiam

Witam serdecznie. Nieprawidłowości tego typu mogą być związane z wahaniami hormonalnymi. Mam na myśli hormony płciowe ale także np z infekcją dróg moczowo-płciowych. W tej sytuacji należałoby zgłosić się do ginekologa aby wdrożyć odpowiednie dalsze postępowanie. Nie wykluczone iż konieczna jest diagnostyka USG