Zapytaj lekarza

1 , 0 2 6 , 7 3 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Plamienie brązowo-czerwone w trakcie przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych

Witam ! Biorę tabletki novwynette 10 miesięcy. Czytałam ze w pierwszych 3opakowaniach moze wystąpić plamienie..u mnie się to nie zdarzyło..ale to nie to jest moim problemem.. tydzien przed przerwą między opakowaniami wystąpiło u mnie plamienie brązowo-czerwone nie obfite lecz znikome ale jednak wystąpiło...utrzymuje się już 3dzień. Dodam że owe plamienie wystapilo jakies 15 godzin po stosunku. Biore tabletki regularnie i nigdy mi się nic takiego nie zdarzyło. Co moze byc przyczyną?
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Pierwsza wizyta ginekologiczna przed antykoncepcją

Witam serdecznie. Nieprawidłowości tego typu mogą być związane z wahaniami hormonalnymi. Mam na myśli hormony płciowe ale także np z infekcją dróg moczowo-płciowych. W tej sytuacji należałoby zgłosić się do ginekologa aby wdrożyć odpowiednie dalsze postępowanie. Nie wykluczone iż konieczna jest diagnostyka USG aby ocenić czy aby nie współistnieją inne patologie np torbiele, nadżerki czy mięśniak. W pierwszej kolejności jednak polecam badania hormonalne.

Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy