Zapytaj lekarza

1 , 0 2 7 , 6 6 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Mdłości, bóle głowy i osłabienie a stosowanie tabletek antykoncepcyjnych

Dzień dobry! Proszę o pomoc w rozwiązaniu moich wątpliwości. Otóż od 17 września stosuje tabletki antykoncepcyjne, pierwszy tydzień źle działały na mój organizm gdyż czułam się niedobrze. Natomiast później nic się już nie działo. 11 października współżyłam po czym 12 października dostałam okres. Od dwóch dni czuje się bardzo źle, męczą mnie mdłości i bóle głowy i ogólnie jestem osłabiona. Czemu tak się dzieje? Z góry dziękuje za odpowiedź
KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Witam serdecznie. Nieprawidłowości tego typu mogą być związane z wahaniami hormonalnymi. Mam na myśli hormony płciowe ale także np z infekcją dróg moczowo-płciowych. W tej sytuacji należałoby zgłosić się do ginekologa aby wdrożyć odpowiednie dalsze postępowanie. Nie wykluczone iż konieczna jest diagnostyka USG aby ocenić czy aby nie współistnieją inne patologie np torbiele, nadżerki czy mięśniak. W pierwszej kolejności jednak polecam badania hormonalne.

Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy