Zapytaj lekarza

1 , 0 2 6 , 9 4 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Spóźniający się okres po tabletkach antykoncepcyjnych

witam moja dziewczyna zaczęła brać tabletki antykoncepcyjne.Wzięła niestety tylko 4 i coś jej nie spasowało.Okres spóznia jej się tydzień.w zeszłym tygodniu zrobiła 2 testy ciążowe.Obydwa negatywne.Czy jest się czym martwić czy to normalna sprawa że okres nawet po 4 tabletkach się spóznia?
MĘŻCZYZNA, 30 LAT ponad rok temu

Krwawienie w ciąży - przyczyny i postępowanie

Witam serdecznie. Nieprawidłowości tego typu mogą być związane z wahaniami hormonalnymi. Mam na myśli hormony płciowe ale także np z infekcją dróg moczowo-płciowych. W tej sytuacji należałoby zgłosić się do ginekologa aby wdrożyć odpowiednie dalsze postępowanie. Nie wykluczone iż konieczna jest diagnostyka USG aby ocenić czy aby nie współistnieją inne patologie np torbiele, nadżerki czy mięśniak. W pierwszej kolejności jednak polecam badania hormonalne.

Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy