Ból brzucha po przyjmowaniu leku Dicoflor i Helicid

Witam! Ok. mca temu został mi przepisany Duomox/Dicoflor. Po kilku dniach pojawił się ból brzucha (uczucie ciężkości, pieczenie, bez biegunki). Lekarz polecił odstawić antybiotyk, kontynuować kurację Dicoflorem i dodatkowo użyć Helicid. Jednak minęły 3 tygodnie. Ból brzucha się nadal pojawia. Dodam, że jestem po cholecystektomii (lipiec 2013). Pytanie - czy zamiast Helicidu mogę brać Contoloc 40? Helicid się skończył, a Controloc pozostał po leczeniu nadżeki żołądka. Skąd może byc ten ból?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jak najbardziej może Pani rozpocząć przyjmowanie preparatu Controloc zamiast Helicidu. Tym bardziej, że objawy nie ustępują. A propos potencjalnych przyczyn, to może być ich wiele, w tym np. nawrót nadżerki żołądka. Jeśli zatem dolegliwości nie ustąpią pomimo leczenia preparatem Controloc, to konieczna będzie konsultacja gastrologiczna.