Ból głowy i zwyrodnienia kręgosłupa

Od kilku dni mam straszny ból głowy z lewej strony z tyłu jakby za uchem, kłucie jakby wbijanie noża.Ból ten jest falowy tzn pojawia się w rożnych odstępach czasu , raz trwa kilka sekund, raz kilka minut i po chwili odpuszcza.W pozycji leżącej jest jeszcze gorzej.Jest to na tyle silny ból że nie działa żadna tabletka przeciwbólowa, tylko ketonal. Zapalenie ucha wykluczone. Mam problemy z kręgosłupem tzn liczne zwyrodnienia od kilku już lat, więc czy to może być przyczyną tych dolegliwości?

Pana dolegliwości są związane z neuralgią n. uważnego wielkiego lub podpotylicznego. Są zwykle niegroźne mogą same ustąpić ale nie ma takiej gwarancji. Proponuję zgłosić się do lekarza neurologa po odpowiednie leki. Leki przeciwbólowe ogólnodostępne mogą nie przynieść ulgi. Pozdrawiam

W tego rodzaju dolegliwościach bólowych zastosowanie mają leki przeciwpadaczkowe i przeciwdepresyjne, oczywiście niektóre i w odpowiednich dawkach. Najskuteczniejsza i najszybciej zadziała blokada.