Ból głowy u 9-letniego dziecka

Witam moja corke wczoraj wieczorem bardzo bolała głowa nie uderzyła się ,ból był z lewej strony tyłu głowy.Dzis raz powiedziała,ze jej cos pulsuje w głowie ,ale czesciej wspomina ,ze jest spiąca.W grudniu przechodziła angine i po 5 dobach choroba sie odnowiła tzn bol gardła temp 40,3 badania crp 173,8 aso 399,zelazo mnijsze 29.Mam pyt czy ten bol moze byc po tej chorobie pomimo,ze minał msc,dodam ze corka ma 9 lat.Co robic kiedy bol sie pojawi.Dziękuje

Witam! Ból głowy nie wydaje się mieć związku z przebytą infekcją i najprawdopodobniej jest tzw. pierwotnym bólem głowy nie mającym związku z żadną inną jednostką chorobową. Jeśli dziecku nie towarzyszą objawy ogólne w postaci gorączki, wysypki czy zmian na migdałkach nie ma powodów do niepokoju. Doraźnie ból głowy mogą złagodzić preparaty ibuprofenu i paracetamolu.