Ból i opuchlizna palca u stopy po kontuzji

Witam. Jakies 2 msc temu bylem u lekarza zrobic przeswietlenie palca 5 u stopy zaraz po zlapaniu tej kontuzji Diagnoza lekarza to "silne stluczenie badz pekniecie czego nie widac na zdjeciu". Robilem jak kazal czyli okladalem kwasna woda przez 3dni a potem mascia. Bol nie minal po 3 tyg.smarowania roznymi masciami. Bylem pozniej u lekarza ktory mi tego palca ponoc nastawial i takze okladalem przez 3tyg.kwasna woda. Pytanie dlaczego nadal bol nie mija i palec nadal puchnie ? Jak to leczyc ?

Dzień dobry
W przypadku złamania palca kość zrasta się około 6 tygodni i 2 miesiące po urazie nie powinno już być wyraźnego bólu. Często uraz w okolicy palca stopy może doprowadzić do uszkodzenia tkanek miękkich jak torebka stawowa, więzadła. Takie urazy goją się dłużej a czasami wymagają nawet leczenia operacyjnego. Konieczne jest dokładne zbadanie stopy, dopiero wtedy będzie można powiedzieć coś więcej.
Pozdrawiam
Krzysztof Bryłka - chirurg stopy i stawu skokowego