Ból jajników, pleców i kości kończyn oraz nadmierne wyrastanie włosów podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej

Czy to normalne jeśli podczas brania tabletek antykoncepcyjnych podczas zbliżającej się przerwy 7-dniowej i zbliżającego się w tym czasie okresu bolą bardzo jajniki, plecy ,kości u nóg i rąk ,włosy z głowy wypadają a rosną włoski na dłoniach, palcach u rąk i stóp, oraz na plecach i rękach ,ramionach , nie mam też humoru wszystko mnie denerwuje płakać mi się chce.. czy to przejdzie? Biore tabletki miesiąc objawy złego samopoczucia mam od tygodnia

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Istnieje niewielkie prawdopodobieństwo, by wszystkie opisane objawy były wynikiem antykoncepcji hormonalnej. Jeśli ma Pani jednak jakiekolwiek wątpliwości proszę skonsultować się ze specjalistą ginekologiem. Być może konieczne będzie odstawienie tabletek.