Ból jednej piersi i gruczolakowłókniak oraz podwyższona prolaktyna

Witam. Mam 26lat. Gdy miałam 19 lat odczuwałam ból jednej piersi i pachy wraz z uczuciem "przeszkadzania" oraz twarda zmiane w dotyku w piersi. Miałam robione USG, które nic nie wykryło, jedynie tyle, ze opisana zmiana odpowiada gruczolakowłókniakowi. Dostałam lek homeopatyczny i przeszło. Dziś znów mam to uczucie przeszkazania w piersi i powiększenie blizej pachy o konsystencji gruczołowatej. Robiłam ostatnio badanie prolaktyny. Wyszła podwójnie wysoka. Czy to może być wina prolaktyny?

Witam,
zaburzenia hormonalne mogą wywoływać łagodne zmiany w gruczołach sutkowych.
Wskazane jest włączenie odpowiedniego leczenia w związku z wysokim poziomem prolaktyny.

pozdrawiam