Ból kostki przy zapaleniu pochewek ścięgnistych miejsca strzałkowego stopy

Witam. Mam 55 lat.W czerwcu ubr .skręciłam prawą kostkę w nodze /była złamana 9 lat temu /,poprawiłam skręceniem w sierpniu 2014r. Byłam u 5 ortopedów i padła diagnoza " zapalenie pochewek ścięgnistych miejsca strzałkowego stopy ".Kostka jest non stop opuchnięta.Zaaplikowano mi 1 blokadę co skończyło się wysokim ciśnieniem.Nie wiem co mam robić ? ,bo kostka boli i ciężko się chodzi. Pozdrawiam serdecznie Irena K-D

Szanowna Pani,
Nawykowe skręcenia stawu skokowego często wywołują miejscowy stan zapalny. Dalsze obciążanie kończyny, brak prawidłowego leczenia przy pierwszym urazie potęgują miejscowy stan zapalny, a więc obrzęk, ból, ograniczenie ruchomości.
W takich wypadkach wskazane jest unieruchomienie i usztywnienie kończyny w specjalnej ortezie, leki p/zapalne do stosowania miejscowego i ogólnie, krioterapia, chód bez obciążania kończyny. Przy każdym unieruchomieniu należy pamiętać o profilaktyce p/zakrzepowej w postaci heparyny drobnocząsteczkowej - zastrzyki w brzuch.
całość leczenia proponuję prowadzić pod okiem lekarza.