Ból kręgosłupa i klatki piersiowej u 51-latka

mam 51 lat mam cienienie 90-105/150;-180 lekarze orzecznicy twierdzą ze moge wykonywać ten zawód ostanio byłem 3 razy szpitalu z bólem krgosłupa i klatki piersiowej mam uszkodzony lędzwiowy piersiowy i szyjny cierpie z bólu ale orzecznicy mnie uzdrawiają

Witam serdecznie. Samo stwierdzenie choroby nie oznacza jeszcze że nie może Pani/Pan pracować. Częściowa niezdolność do pracy orzekana jest wtedy gdy choroba uniemożliwia nam uprawianie obecnie wykonywanego zawodu, całkowita niezdolność do pracy - gdy nie jesteśmy zdolni do żadnego zatrudnienia. Jeżeli chodzi zaś o samo nadciśnienie to nie jest ono w żadnym wypadku przeciwwskazaniem do pracy, gdyż może wartości ciśnienia krwi mogą być skutecznie kontrolowane za pomocą leków.