Ból kręgosłupa w odcinku lędźwiowym i podejrzenie przepukliny

Mam pytanie dotyczące bólu w odcinku lędźwiowym kręgosłupa. Dolegliwość pojawia się gdy zginam się w tył i przemieszczam pięść z dołu ku górze (jakby przy ciągnięciu skóry). Nie dokucza mi ona w życiu codziennym. Zauważyłam to gdy mąż łapiąc mnie w pół uniósł do góry. Ponadto 2dni temu czułam czasami przy chodzeniu lekki promieniujący ból od dołu kręgosłupa przez pośladek. Zastanawiam się czy to mogą być początki przepuchliny kręgosłupa czy też może być to spowodowane ćwiczeniami (TaeBo).

Aleksander Ropielewski

Nie są to typowe objawy przepukliny kręgosłupa i nie można wykluczyć że są związane z wykonywaniem przez Panią ćwiczeń. Jeżeli budzą one Pani niepokój to sugeruję kontakt z lekarzem