Ból menstruacyjny podczas przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych

Ból menstruacyjny podczas przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych Witam, zastanawia mnie, co wskazuje na to, że powinnam odstawić, bądź zmienić tabletki antykoncepcyjne. Biorę Kontracept od ponad 2 lat i ostatnio przez 3 miesiączki z rzędu miałam bóle praktycznie nie do zniesienia. Zważając na fakt, iż do tej pory praktycznie nie odczuwałam żadnych bólów, zastanawia mnie co może być tego przyczyną. Teraz wszystko wróciło do normy. Ginekolog stwierdził, że tak może się zdarzać, jednak chciałabym tego w przyszłości uniknąć. Czy można zrobić jakieś konkretne badania, czy badania krwi, by dowiedzieć się co robić dalej? Czy warto robić przerwę po tak długim czasie przyjmowania tabletek? Czy lepiej zmienić tabletki? Z góry dziękuję za odpowiedź

Jeśli ginekolog po zbadaniu Pani nie widzi nieprawidłowości i nie zalecił zmiany tabletek, sugeruję stosować się do jego zaleceń. Robienie przerw nie ma sensu. Do rozważenia usg jamy brzusznej.