Ból na wysokości pępka

Witam. Jestem w 23 tyg ciąży i zauważyłam, że po posiłku boli mnie mocno brzuch na wysokości pępka, boli mnie gdzieś przez około godz, to tak jak by moje jelita nie nadążały z trawieniem, a może dziecko uciska mi na jelita? Co to może być? Czy pomoże np espumisan? Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź:)
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Jeśli te dolegliwości nie mają nasilonego charakteru, to zapewne są związane z przemieszaniem się narządów przez rosnącą macicę. Proszę spróbować jeść częściej, ale mniejsze porcje.
Jeśli mimo tego dolegliwości nie będą ustępowały, a wręcz nasilą się, to proszę porozmawiać o tym z lekarzem ginekologiem- być może zleci on wykonanie USG jamy brzusznej wraz z oceną trzustki.

Pozdrawiam i życzę spokojnej ciąży!