Ból piersi przed i po stosunku u 19-latki

Witam, jestem 19letnia dziewczyną, okres mam około 28 dnia miesiąca . Przed stosunkiem, dzien lub pare godzin przed, zaczeły mnie boleć piersi, do tej pory mineły już 3 dni i strasznie są nabrzmiałe, znacznie większe i bolą przy dotykaniu . Uprawialiśmy seks w gumce durex, zawsze wychodzi ze mnie i sprawdza czy wszystko jest ok i było . Dlaczego mnie bolą piersi i są własnie takie ?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Ból piersi może być spowodowany zaburzeniami hormonalnymi. Inna przyczyną może być stan zapalny. W celu ustalenia przyczyny dolegliwości warto udać się na wizytę do specjalisty ginekologa.