Ból podczas stosunku i badania ginekologicznego po porodzie

Witam serdecznie, dokładnie rok temu urodzilam dziecko - naturalnie. Na wizycie kontrolnej po porodzie, podczas wziernikowania poczulam silny ból, który moja lek zignorowalam i podsumowala tylko stwierdzeniem, iż "jest tam przeciez teraz szerzej". I tak zostalo. Przez długi czas nie współżyłam, a kiedy do tego doszło pojawił się ból - silny, na wysokości kilku cm od wejscia do pochwy, do tego stopnia, iz nie doszło do pełnej penetracji. Co moze mi dolegac?Z gory dziekuje za odp. Pozdr, Anna

Przyczyną może być uraz okołoporodowy, blizna po szyciu pękniętej śluzówki pochwy zwężająca obwód pochwy. Wymaga Pani zbadania przez ginekologa. W leczeniu można stosować specjalne silikonowe ekspandery, ew zabieg chirurgiczny. W przypadku zmian anatomicznych w badaniu ginekologicznym przyczyny należy poszukiwać gdzie indziej.