Ból w okolicy najniższych kręgów

Od 2 lat odczuwam ból w okolicy najniższych kręgów bol nie jest niespodziewany czy ostry raczej jest ciągły ktory o sobie czesto przypominał kiedy naprzyklad zszedłem ze schdka czułem bol sekundowy bol dokładnie w okolicy tych kręgów. Od 3 miesiecy ból sie nasilił i czuje go codziennie. Lekarz ignoruje moje próśby o mRi uważając ze zdjecie wyglada w 100% ok i jest on pewny ze nie mam dyskopatii miedzy kręgami l5-s1. Czy państwo uważają podobnie?

Witam. Moje podejscie do bolow kregoslupa odbiega od podejscia lekarzy rodzinnych w tym sensie,ze niemal wszystkich moich pacjentow kieruje na badanie MRI. Uwazam, ze jest to najlepsze narzedzie diagnostyczne w niektorych bolach kregoslupa. Zdjecie rtg jest bardzo "grubym" badaniem , ktore pokazuje duze zmiany, spotykane raczej u starszych osob.
Jesli chodzi o sam bol, ktory Pan odczuwa, moga to byc dyskretne zmainy w dysku ale moze to byc tez bol z uszkodzonego miesnia czy wiezadla. Zdecydowanie sugerowalbym badanie MRI.