Bóle gardła po szczepieniu przeciw błonicy i krztuścowi

moje dziecko lat 14 12/12/2014 otrzymała szczepionkę przeciw błonicy i krztuścowi. wczoraj w godzinach wieczornych pojawił się ból gardła , w nocy wymioty ( które już ustały) , a od godziny 15.00 gorączka ok 38 stopni . Czy powinnam się martwić - czy może to być działanie uboczne szczepionki ??

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Najprawdopodobniej objawy nie są spowodowane szczepieniem. Bardziej prawdopodobne jest podłoże infekcyjne. Wskazana jest wizyta u lekarza.