Bóle pleców i łopatki oraz szumy uszne

Witam Mam pytanie od kilkunastu dni bola mnie plecy, i czasami mrowi lewa łopatka, niedawno natomiast w lewym uchu doszedł pisk , gdy jest cicho slysze go, rano i wieczorkiem się nasila, jednak gdy schylam się glowa w dol ten pisk 3/4 ustepuje jak się podnoszę do góry znow jest. Proszę o jakas porade.

Piski w uchu mogą być związane ze zmianami maiżdźycowymi małych naczyń - jeśli bolą plecy to doszło zwiększone napięcie mięśni okołokręgosłupowych i pogorszyło się krążenie krwi.
Na początek warto rozpocząć ćwiczenia kręgosłupa pod okiem rehabilitanta.
W drugiej kolejności udać się do laryngologa.