Bóle w klatce piersiowej, duszności a nerwica lękowa

Od pazdziernika 2015 do maja 2016 przechodzilem silna nerwice lekowa, w skutek ktorej doznalem duzo stresu, mialem malo ruchu, jadlem duzo slodyczy. Nie leczylem sie psychiatrycznie, ale wyzdrowialem. Od 1,5 miesiaca odczuwam w spoczynku deliktne bole w klatce piersiowej z lewej str. oraz mam drobne dusznosci takze tylko w spoczynku. Nie jestem wyczynowym sportowcem, ale cwicze w domu i specjalnie sie nie mecze. Cisnienie wczoraj wieczorem- 123/84. rano-121/89. RTG pluc dobre. Isc do kardiolog?

W takich okolicznościach należy wykluczyć przyczyny sercowo-naczyniowe - może wystarczyć lekarz rodzinny (EKG), a jak potrafi to i UKG = USG serca.
Jeśli diagnostyka nic nie wykryje - to zapraszam do psychiatry - to moga być somatyczne objawy lęku. Nerwica ustępuje tylko wtedy, gdy człowiek dokonał zmian w swoim życiu. Jeśli nie, to trwa nadal - być może objawy są teraz ciut inne, to warto się temu przyjrzeć i zacząć leczyć (lekami).

raczej na terapie.to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam,
jeśli lekarz, po konsultacji i przeprowadzeniu badań diagnostycznych wykluczy chorobę somatyczną, wówczas należy skonsultować się np. w Poradni Zdrowia Psychicznego i rozpocząć leczenie nerwicy. Główną metodą leczenia zaburzeń lękowych jest psychoterapia, proszę skontaktować się z psychoterapeutą w swoim mieście i umówić się na spotkanie. Terapia daje możliwość pracy nad psychicznymi problemami i negatywnym myśleniem. Wspomaga powrót do równowagi psychicznej, dzięki zmianom błędnych przekonań oraz rozwiązywaniu trudności. Pozdrawiam