Bolesność podbrzusza w 6 tygodniu ciąży a plamienie

Witam, od wczorajszego (sobota) popołudnia mam bóle podbrzusza. Jestem w 6 tygodniu ciąży-to moja pierwsza ciąża. W piątek wieczorem pojawiło się lekkie krwawienie, zaś w sobotę nasiliło się ono. Czy te bóle mogą mieć związek z tym, że krwawię? Kolejną wizytę u ginekologa mam za 1,5 tygodnia. Czy powinnam się zgłosić wcześniej? Jest możliwość abym wzięła jakieś środki przeciwbólowe?

Lek. Tomasz Budlewski

Tego typu objawy wymagają wcześniejszej wizyty u ginekologa, bez badania nie można nic powiedzieć. Proszę koniecznie udać się do ginekologa, jeżeli nie jest dostępny lekarz prowadzący to proszę się udać do izby przyjęć szpitala z oddziałem ginekologicznym.