Bolesność znieczulenia ogólnego i autoprzeszczep

Witam!Będę miała robiony autoprzeszczep na podudzie.Obawiam się znieczulenia w kręgosłup.Czy jest to bolesne?Czy pacjent ma prawo wyboru jakie chce znieczulenie?Dziękuję!

- To znieczulenie polega na ukłuciu długą igłą w kręgosłup (wcześniej miejsce wkłucia tej igły jest znieczulane cieniutką igłą przez nasiękanie), a następnie w przestrzeń podpajęczynówkową wprowadza się środek znieczulający. Od pasa w dół nic się potem nie czuje, więc dolegliwości bólowe są całkowicie zniesione.
Czy pacjent ma prawo wyboru jakie chce znieczulenie?
- Tak. W tej sprawie zawsze trzeba rozmawiać z anestezjologiem.