Brak apetytu i radości z życia a prawdopodobieństwo depresji

Witam Chyba już do Państwa pisałem,od dłuższego czasu nie jem, a tyję, na ruch nie mam ochoty, z niczego nie czerpię przyjemności, jestem zkonfliktowany z całą rodziną, w pracy (prowadzę jednoosobową firmę) porażka, zaczynam myśleć o ..., niestety częściej niż normalnie spodlądam w kierunku alkocholu Myślę, że mam mocno zaawansowaną depresję. proszę o radę, pozdrawiam Gerard

Objawy i poziom dyskomfortu wskazywałyby na depresję. To co Pan ukrył pod trzema kropkami to jak rozumiem myśli samobójcze? Zalecam jak najszybszą konsultacje z psychiatrą i wprowadzenie farmakoterapii w celu zmniejszenia cierpienia jakiego Pan doznaje. Kolejnym krokiem byłaby psychoterapia. Proszę nie lekceważyć swojego stanu szczególnie w kontekście myśli samobójczych.

Witam. Myślę, że w tej sytuacji warto skontaktować się z psychoterapeutą, psychologiem, i porozmawiać na temat pojawiających się obecnie emocji oraz jak sprawić, aby pojawiły się pozytywne przeżycia. Wspomóc może też psychiatra, który na czas pozbierania się, przepisze właściwe leki, które temu właśnie będą służyły. Powodzenia