Brak czucia po leczeniu dolnej siódemki

Brak czucia po leczeniu dolnej siódemki. Witam czucie w języku po znieczuleniu przepływowym nie wróciło do normy, nadal jest on kołkowaty i zdrętwiały, za 3 tygodnie mam iść na leczenie go raz jeszcze, boję się kolejnego takiego znieczulenia, co robić ?

Witam!
Objawy po znieczuleniu opisane przez panią są związane z podrażnieniem nerwu np. igłą injekcyjną i niestety się zdarzają... Podrażniony nerw zregeneruje się ale to może potrwać nawet kilka miesięcy! Mimo wszystko nie bałabym się kolejnego znieczulenia,gdyż takie powikłanie nie zdarza się to często! Ewentualnie spróbować bez znieczulenia...
Pozdrawiam.

Lek. dent. Katarzyna Wierzbowska

wszystko zależy ile czasu mineło od znieczulenia przewodowego - czasami takie objawy mogą trwać do 2 tygodni - jeśli będą się przedłużały koniecznie trzeba zgłosić to loekarzowi
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

O dolegliwościach na pewno powinna Pani powiedzieć lekarzowi. Natomiast co do samego znieczulenia - można wykonać znieczulenie śródwięzadłowe metodą komputerową.