Brak miesiączki a infekcja dróg rodnych

Mam 34lata. Miesiączkę miała 26.09. Zawsze mam regularną, dokładnie co 4 tygodnie, zawsze w piątek rano, ale teraz nie dostałam. Tradycyjnie od kilku lat na noc przed okresem współżyję z mężem bez zabezpieczenia, są to dni niepłodne. Teraz okresu nie dostałam, ale podbrzusze boli mnie tak jakbym miała zaraz dostać. Robiłam test ciążowy jest negatywny. Nie mam stresów. Dostałam też lekkiej infekcji pochwy, biała grudkowata wydzielina - ostatnio miałam taką 8lat temu - przy drugiej ciąży. Co to?

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Przyczyną wydzieliny może być infekcja, jednak bez przeprowadzenia badania nie można postawić diagnozy. Zalecam konsultację u lekarza ginekologa. Aby uzyskać wiarygodny wynik testu ciążowego, test powinien być wykonany po ok. 14 dniach od stosunku. Test ciążowy wykonany wcześniej może dać wynik fałszywie ujemny.