Brak miesiączki a zapalenie pochwy

Witam. Podejrzewam u siebie zapalenie pochwy bo wszystkie objawy mi się zgadzają ale niepokoi mnie to że miesiączka spóźnia mi się już 5 dni. Czy to może mieć ze sobą jakieś powiązanie? Co prawda współżyję z chłopakiem ale używamy zabezpieczenia i robiłam test ciążowy który wyszedł negatywnie. Przez najbliższy tydzień nie będę mogła iść do lekarza bo dopiero czekam na wizytę a trochę się niepokoję.

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Stan zapalny dróg rodnych może spowodować opóźnienie się okresu. Jeżeli jest Pani aktywna seksualnie to ciążę także należy brać pod uwagę (choć prawdopodobieństwo jest niewielkie przy ujemnym wyniku prawidłowo wykonanego testu). Ostateczną diagnozę będzie w stanie postawić jedynie lekarz ginekolog po badaniu przedmiotowym.