Brak miesiączki - czy to wpływ czopków dopochwowych?

Witam serdecznie. Już prawie tydzień spóżnia mi się miesiączka. Dodam, że mam problemy z nadżerką i miesiąc temu gdy byłam u ginekologa, przepisał mi tabletki na zmniejszenie zapalenia i następną wizytę kontrolną mam wyznaczoną na 3 lutego. Poza tym często jestem zmęczona, oczy mnie bolą, a nawet szczypią i takie uczucie ciężkości powiek jakbym nie spała co najmniej z parę nocy. Co może być przyczyną? DODAM JESZCZE , ŻE PO OSTATNIEJ MIESIĄCZCE KOCHAŁAM SIĘ Z MOIM MĘŻCZYZNĄ TYLKO RAZ, NATOMIAST PÓŹNIEJ PO 2 TYGODNIACH przeprowadziłam test ciążowy, który wykazał, iż nie jestem w ciąży. Natomiast później byłam z moim problemem nadżerkowym, po którym występowały mi plamienia u ginekologa i on też nic nie zauważył, więc chyba raczej w ciąży nie jestem. OD TAMTEJ PORY NIE KOCHAŁAM SIĘ Z MOIM MĘŻCZYZNĄ, PONIEWAŻ JESZCZE TYDZIEŃ MUSZĘ PRZYJMOWAĆ CZOPKI DOPOCHWOWE.
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Czopki, czy globulki dopochwowe mogą wpływać na występowanie krwawienia miesiączkowego, jeśli zawierają w swym składzie hormony. Leki stosowane w leczeniu nadżerki błony śluzowej szyjki macicy nie zawierają hormonów, więc nie powinny wpływać na cykl miesięczny.
Ogólne złe samopoczucie natomiast może być objawem chorobowym, a choroba również nie dotycząca układu rozrodczego może zaburzać wiele funkcji organizmu, wpływać także na cykl miesiączkowy. W wypadku utrzymywania się takiego stanu należy skonsultować się z lekarzem rodzinnym. Jeśli dolegliwości miną, a nie pojawi się krwawienie wskazana wizyta u ginekologa.
Pozdrawiam