Brak mowy u 10-miesięcznego dziecka

10msc corka (kor.9) malo Gurzyla w wieku 8 miesiecy Zaczela gaworzyc mowila baba dziadzia ale nie mowila duzo.pozniej byla cisza i piski krzyczenie.pozniej jak mowilam powiedz baba ona bleble.Teraz jedyne co slysze kilka razy dziennie to mniam mniam.Bylismy u laryngologa i ze nie ma podstaw do badania sluchu.jak pytam gdzie baba itp patrzy sie na to osobe jak pytam o swiatlo patrzy do gory jak mowie zrob papa kosi kosirobi to wiec slyszy.reaguje na swoje imieniekiedy mam wrazenia ze chce MOWIC ale Niem Moze

Witam. Jeśli niepokoi się Pani o rozwój mowy córki, sugerowałabym wizytę u logopedy zajmującego się pracą z małymi dziećmi, czyli logopedy wczesnej interwencji, tym bardziej, że dziewczynka jest wcześniakiem. Dzieci urodzone przedwcześnie moga mieć większe problemy z rozwojem psychoruchowym, w tym rozwojem mowy, niż ich rówieśnicy urodzeni o czasie. U niemowlęcia logopeda wczesnej interwencji sprawdzi, czy pojawiły się odruchy ustno-twarzowe, zbada ich prawidłowość, siłę i jakość. Specjalista zdiagnozuje poprawność funkcji związanych z jedzeniem, fonacją (tworzeniem dźwięku), koordynacją oddychania i wytwarzania dźwięków, oceni sposób oddychania, zbada ruchomość i napięcie języka, warg. Z wyrazami szacunku. Anna Tońska-Szyfelbein