Brak okresu i PCOS a szanse na ciążę

Witam. Mam 27 lat, i niedawno dowiedziałam się że mam PCOS. Bardzo się zaniepokoiłam, ponieważ z mężem chcemy mieć dzidziusia. Okresu nie mam juz 4mc. Nic mnie nie boli, nie mam otyłości (moja waga 52kg, wzrost170) Czy możliwe że juz nie będę mogła zajsc w ciąże? co robic żeby tak się nie stało? proszę o pomoc

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani,
istotna jest regulacja cykli miesiączkowych, tak, aby w każdym cyklu wystąpiła owulacja. Jeśli owulacja nie wystąpi, nie będzie mogło dojść do poczęcia drogą naturalną. Pozdrawiam.