Brak okresu po odstawieniu plastrów antykoncepcyjnych a złe samopoczucie

Witam, jestem kobietą, mam 18 lat, przez ponad rok stosowałam plastry Evra. Krawienie z ostawienia Evry wsytąpiłoza to od 15 dni spóźnia mi się okres. Mam okropne bóle (kłucie) w jajnikach, bardzo często muszę oddawać mocz i mam problemy z wypróżnieniami (w obie strony) od kilku dni, jestem ciągle zmęczona i śpię. Test ciążowy negatywny (wykonałam go 2 tyg po ostatnim stosunku kilka dni po terminie spodziewanego okresu). Czekam na wizytę u gin., mam ją za 2 tyg. Czy to może być coś powaznego?

Witam serdecznie. Być może powodem zgłaszanych problemów jest zaburzenie gospodarki hormonalnej. Niestety nie jestem w stanie więcej powiedzieć bez bezpośredniego badania podpartego badaniami laboratoryjnymi.

Opisywane objawy mogą sugerować zaburzenia hormonalne: również funkcji terczycy. Wskazana jest wizyta u ginekologa USG dopochwowe, być może diagnostyka hormonalna.

Mariusz Sadowski Ginekologia

1. Znajdź sobie ginekologa do którego będziesz mogła przyjść bez czekania.
2. wykonaj niezbędne badania