Brak okresu przy Microgynon 21

Witam . od Niedzieli mam przerwę w braniu tabletek...biorę od lutego Microgynon21. byłam ostatnio u ginekologa odebrać wyniki z badań i pisze mi tam ''antykoncepcja'' , jednak nad tym się waham bo dzisiaj mija 7 dzień w czasie przerwy brania tabletki , a okresu brak . strasznie się boje , wiecie jaka to może być przyczyna ?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej może dojść do zatrzymania miesiączki, ale mimo to po 7 dniowej przerwie należy rozpocząć kolejne opakowanie leku dla zachowania ochrony antykoncepcyjnej. W razie jakichkolwiek wątpliwości należy przede wszystkim skontaktować się z ginekologiem prowadzącym leczenie.