Brak widocznego pęcherzyka ciążowego. Czy ja jestem w ciąży?

Mam ogromny problem. Od samego okresu dojrzewania miałam problemy z jajnikiem (torbiele) z tego powodu moja miesiączka trwała zaledwie 2 dni. Ostatni okres trwał 1 dzień. Lekarz stwierdził u mnie ciążę, wykonując badanie ginekologiczne. Wtedy dostałam lek na podtrzymanie ciąży. Kilka dni później zrobił mi USG dla potwierdzenia.
Wynik badania: powiększona macica, endometrium 15 mm, ale brak widocznego pęcherzyka ciążowego. Obecnie jestem w 27 dniu cyklu. Dzień później załamana zrobiłam domowy test ciążowy, wynik negatywny.
Bardzo się boję, co to może oznaczać?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Stwierdzenie ciąży za pomocą badania ginekologicznego jest obarczone dużym ryzykiem błędu. Możliwe więc, że lekarz pomylił się. Grubość endometrium 15 mm jest charakterystyczna dla drugiej fazy cyklu (przed miesiączką).
Z drugiej strony, testy ciążowe w tak wczesnym okresie nierzadko dają wyniki fałszywie ujemne, a pęcherzyk ciążowy jest możliwy do uwidocznienia zazwyczaj pod koniec 4. tygodnia ciąży (licząc od daty ostatniej miesiączki, przy cyklach 28-dniowych). Niewykluczone więc, że przy następnym badaniu (np. za tydzień), ciąża będzie już widoczna - czego życzę!

Pozdrawiam serdecznie