Brązowe upławy - skutek wymrażania nadżerki czy tabletek antykoncepcyjnych?

Witam. Ponad dwa tygodnie temu miałam wymrażana nadżerkę, przez kilka dni miałam wodniste upławy, ale trwały krótko, bo zaczęła się miesiączka. Biorę tabletki antykoncepcyjne i jestem prawie w połowie blistra, a pojawiły się dość intensywne brązowe plamienia. Przyjmowałam także tabletki dopochwowe przypisane przez ginekologa w celu zmniejszenia infekcji i skuteczniejszego leczenia po zabiegu. Po zaaplikowaniu ostatniej tabletki pojawiły się brązowe plamy. Wizytę kontrolną mam dopiero za miesiąc. Nie wiem czy to standardowy problem większości kobiet, które miały ten zabieg, czy powód do niepokoju. Może to wynik źle przeprowadzonego zabiegu albo powinnam zgłosić się po większa ilość tabletek dopochwowych. Proszę o poradę.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Po zabiegu wymrażania dodatkowe wydzieliny z pochwy mogą się utrzymywać przez okres do czterech tygodni. Zwykle mają charakter wodnistych upławów, mogą też zawierać pewną ilość krwi, stąd ich brązowe zabarwienie. Jest to związane z gojeniem się wymrażanej szyjki macicy. Myślę, że nie ma podstaw do przyspieszania wizyty kontrolnej, a za miesiąc lekarz będzie miał pełniejszy obraz sytuacji.

Pozdrawiam serdecznie!