Budzenie nocne z powodu suchego kaszlu, kataru, drapania w gardle i swędzenia ciała

Witam! Mam 26 lat i problem.W ciągu ostatniego miesiąca budzę się w nocy przez męczący suchy kaszel, mam wtedy katar, ciężko czasem złapać oddech ,drapanie w gardle i swedzi mnie ciało .Morfologia w porządku, Ige podobno tez 67 a norma chyba do <100. Mam tylko podwyższony cholesterol 220 norma do 200.Lekarz nic nie stwierdził więc nie mam pojęcia czym to może być spowodowane?Czy powinnam zrobić jeszcze jakieś dodatkowe badania?Może to od tych utrzymujących się upałow?Z góry dziękuję za odpSylwia

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy mogą być wynikiem reakcji dróg oddechowych na suche, gorące powietrze. Objawy mogą mieć jednak także tło alergiczne. Sugerowałabym zatem rozpoczęcie stosowania leków antyhistaminowych - być może przyniosą poprawę.