Chcę schudnąć 7 kg. Co jeść i jak ćwiczyć?

Mam 14 lat, 165 cm i ważę 65 kg. Nie stosowałam wcześniej żadnych diet i to moja pierwsza próba. Chciałabym mieć tempo odchudzania ok. 1,5 kg na tydzień, ale jak to zrobić? Jakich produktów nie powinnam jeść? Jak ćwiczyć, by przynosiło to jak największe efekty? Dodam, że tkanka tłuszczowa odkłada się u mnie najczęściej w okolicach pupy i ud.
14 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,

Twoje BMI wynosi 23,9 i wykracza poza 90 centyl, od którego zaczyna się nadwaga, ale nie mogę jej stwierdzić, ponieważ możesz mieć bardziej rozbudowane mięśnie, kościec itp. i wcale nie mieć zbyt wiele tkanki tłuszczowej. Powinnaś skosultować się z lekarzem lub pielęgniarką szkolną, która oceni Twoją budowę ciała.

Przede wszystkim nie powinnaś się odchudzać - dorastasz i powinnaś zdrowo się odżywiać zgodnie z piramidą żywienia:  http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite...

Tłuszcz u kobiet gromadzi się głównie w okolicy bioder i ud, więc jest to normalne, a w okresie dojrzewania biodra poszerzają się. Jeśli chcesz je wyszczuplić, gimnastukuj się (przykładowe ćwiczenia są na www.abccwiczenia.pl). Trzeba ćwiczyć przynajmniej 30 minut, ponieważ dopiero wtedy zaczyna być spalana tkanka tłuszczowa.

Nie powinnaś się odchudzać, ponieważ możesz sobie zaszkodzić. Twoja dieta powinna polegać na zdrowym odżywianiu, unikaniu słodyczy i innych produktów znajdujących się na szczycie piramidy żywienia (fast foody, tłuste sery i mięso, słodzone napoje i soki, potrawy mączne, zasmażki itp) oraz dużej aktywności fizycznej. Zalecane tempo chudnięcia to  maksymalnie 1kg na tydzień, jeśli nie chcesz potem doświadczyć efektu jo-jo.

Na początek zachęcam do lektury:  http://portal.abczdrowie.pl/dieta-dla-nastolatka

Pozdrawiam