Jak schudnąć 3 kg w 5 dni?

Jak schudnąć 3 kg w 5 dni?Tylko proszę nie mówić,że musze pływać bez pływania.Może zaproponuje pan jakieś ćwiczenia?Czekam na odp.
ponad rok temu

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Zalecane tempo odchudzania to 0,5 kg / tydzień, dlatego też utrata 3 kg w tak krótkim czasie jest nie tylko bardzo trudna,ale również niezdrowa dla organizmu.
Forma aktywności fizycznej jest dowolna - nie musi być to pływanie. Zalecane są zarówno ćwiczenia gimnastyczne, jak i wszelkie formy sportu - biegi, jazda na rowerze, taniec, gry zespołowe itp. Ważne aby była to aktywność regularna.

Witam,
Myślę, że żaden profesjonalny dietetyk nie porwie się na takie zadanie. W ciągu 5 dniu może Pani schudnąć maksymalnie 1kg, jeżeli chce Pani to zrobić rozsądnie. Proszę zamienić wysokokaloryczne posiłki na takie, które zawierają mniej tłuszczu i prostych węglowodanów oraz wprowadzić zajęcia fizyczne np, bieganie, ponieważ jest jednym ze sportów podczas, którego uprawiania spala się dużo kalorii i nie jest potrzebny specjalny sprzęt.
Pozdrawiam
Edyta Obolewicz

Witam,
Prawidłowo powinno się chudnąć od 0,5-1 kg na tydzień. Zatem obrany przez Pana/ią cel jest niezbyt rozsądny. Szybka utrata masy ciała prowadzi do efektu jo-jo, czyli powrotu do wagi lub nawet często jej przyrostu. Połączenie zbilansowanej diety z aktywnością fizyczną na pewno pomoże. Zalecam zastosować się do zasad nowej piramidy żywienia i ćwiczyć min. 30-60 min dziennie.
Pozdrawiam,
Katarzyna Migoń